Menu

Czy warto kupować dzieciom zabawki na biegunach?

Bujaki to inaczej zabawki na biegunach. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do huśtania się w przód, tył i często również na boki. Czy takie zabawki powinniśmy kupować swoim pociechom? I jakie są ich zalety?

Świat dziecięcych zabawek

Zabawki przeznaczone dla naszych małych pociech, generalnie można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to zabawki, które jedynie uprzyjemniają dzieciom czas wolny. W tej grupie znajdują się głównie sympatyczne pluszaki lub zabawki wykonane z materiału. Druga to zabawki rozwijające umiejętności dziecięce w konkretnym kierunku. Zaliczają się do nich między innymi zabawki wspierające zdolności plastyczne maluchów. Są to również zabawki tematyczne czyli wszelkiego rodzaju zestawy dla lekarza, piekarza czy weterynarza. Odrębną grupę stanowią zabawki, które wspomagają ogólny rozwój naszych pociech. Należą do nich między innymi rowery, hulajnogi, zestawy do gier zespołowych, piłki czy rolki. Na szczególną uwagę zasługują tu również tak zwane bujaki. Co to takiego i jakie korzyści z ich posiadania mogą osiągnąć nasze pociechy?

kon-na-biegunach

Nowoczesna wersja konika na biegunach

Konik na biegunach to doskonale znana wszystkim dorosłym zabawka z czasów ich własnego dzieciństwa. Taki konik służył nie tylko do urozmaicenia czasu wolnego, ale i pomagał nam przenieść się w świat wyobraźni. Również dzisiaj nasze pociechy mogą korzystać z jej dobrodziejstwa. Na rynku powiła się bowiem ogromna oferta bujaków. Tego typu zabawki są najczęściej wykonywane z tworzywa sztucznego, bardzo odpornego na obciążenie i wytrzymałego. Nadaje się im również bardzo wymyślne formy. Współczesne zabawki na biegunach mogą wyglądać jak żyrafa, słoń czy każde inne dowolne zwierzę. Często przybierają też kształt różnego rodzaju pojazdów. Współczesne bujaki są też bardzo kolorowe, a to co je wyróżnia to liczne elementy dodatkowe. Ich konstrukcja sprzyja, bowiem bardzo bezpieczeństwu malucha. Wiele z modeli posiada dostawowo ograniczniki przechyłu. Inne z kolei zostały tak skonstruowane, by pełnić jednocześnie funkcję jeździka. Posiadają dodatkowo kółka. W sprzedaży znajdziemy też bujaki, które zostały wyposażone w świecące, ruchome i wydobywające dźwięki elementy. Dzięki temu dziecko chętniej i więcej czasu spędzi na swojej zabawce. Jakie korzyści może przynieść naszej pociesze taka zabawka? Po pierwsze sprzyja ona wyrabianiu u dziecka umiejętność utrzymania równowagi. Po drugie wspiera rozwój umiejętności koordynacyjnych ciała dziecka. Ponadto sprawia, że dziecko zużywa więcej energii, gdyż musi wprawić zabawkę w ruch. Dodatkowe elementy wydobywające dźwięk, ruchome czy świecące pobudzają z kolei zmysły dziecięce.

Jednym słowem, zabawki jakimi są bujaki w nowoczesnej wersji, to jedna z najlepszych decyzji jakie możemy podjąć odnośnie zakupów dla naszych pociech. Dzięki nim, dziecko nie tylko ciekawie spędzi czas wolny, ale dodatkowo będzie pracowało nad swoim rozwojem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *