Menu

Jak urządzić modną kuchnię?

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w wielu domach. Tam przygotowujemy posiłki i zasiadamy z rodziną przy wspólnym stole. Dlatego powinna być wyposażona w praktyczne meble kuchenne oraz odpowiednio zagospodarowana. Łatwy dostęp do wszystkich sprzętów ułatwi gotowanie i sprawi, że stanie się ono przyjemnością.

 

kuchnia
Styl w kuchni

Kuchnia połączona z salonem to otwarta przestrzeń, w której najczęściej toczy się życie rodzinne. Od pokoju dziennego zwykle oddziela ją barek lub tzw. wyspa. Taki aneks kuchenny świetnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach – dzięki niemu zyskujemy więcej przestrzeni. Jednak zarówno w kuchni otwartej, jak i będącej osobnym pomieszczeniem warto zadbać o odpowiednią aranżację. Meble do kuchni to szeroki wybór różnych stylów. Często decydujemy się na utrzymane w charakterze rustykalnym – mahoniowe lub pokryte patyną, zwykle z przeszklonymi frontami. Dodają one pomieszczeniu przytulności i kojarzą się z kuchnią naszych babć. Jednak również nowoczesność w kuchni ma głos. Są to nie tylko nowinki techniczne, ale także szklane blaty, połączone z kamieniem i naturalnym drewnem.
Trwałość

Meble do kuchni powinny być trwałe. Odporne na zarysowania, wilgoć oraz gorące przedmioty. Najbardziej eksploatowany jest oczywiście blat. Obecnie najczęściej wybieramy blaty laminowane – łatwe do utrzymania w czystości oraz w przystępnej cenie. Również dodatki proponowane do kuchni często są nie tylko ozdobą, ale także praktycznym narzędziem. Powraca również rękodzieło, a kuchnia jest najlepszym miejscem do jego wyeksponowania – ręcznie zdobione talerze czy filiżanki mogą stanowić oryginalny element wystroju. Warto także zastanowić się nad możliwością renowacji starych mebli, np. kredensów. To pomysł na kuchnię w niecodziennym stylu.
Na wymiar

Urządzając kuchnię często zastanawiam się czy zakup gotowych mebli to słuszna decyzja. Jeśli mamy wątpliwości zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy od wnętrza. Wiele firm oferuje nam także wykonanie mebli do kuchni na wymiar. Dzięki tego rodzaju usługom mamy pewność, że wszystkie sprzęty w naszej kuchni będą do siebie idealnie pasować. Ponadto możemy wybrać rodzaj i kolor frontów i blatów. To świetne rozwiązanie dla osób marzących o idealnej kuchni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *